Реферат з фізики 10 клас

Наука - це процес пізнання, який полягає в тому, щоб, перетинаючи межу природи і культури в обох напрямках, досягти істини. Відповідно до Гегеля, через зведення об''єктивного до суб''єктивних понять наука і філософія прагнуть подолати їх протилежність. Бертран Рассел стверджував, що сучасну науку конституювали два інтелектуальних інструменти - винайдений античними греками дедуктивний метод, а також вперше широко використаний Галілеєм експериментальний метод. Дедуктивний метод дозволив грекам створити математику, філософію і логіку. А логіка стала засобом самоорганізації культури.

Проте більшість електричних полів негативно впливають на самопочуття і здоров’я людини. Також дослідження над тваринами показали вплив полів на живі організми.

Тоді ж були зроблені перші кроки у пізнанні матеріальних основ мислення. Завдяки науковим досягненням Менделя-Моргана і відкриттю закону гомологічних рядів М. Вавиловим виникла нова наука про походження організмів. Тобто була створена теорія спадковості, що згодом стала називатись генетикою.

Отже, електричне поле можна характеризувати двома величинами: або заданою напруженістю в кожній точці простору, або роботою з переміщення одиничного заряду між двома будь-якими точками різницею потенціалів. Напруженість функція однієї точки простору різниця потенціалів функція двох точок.

Людина не може безпосередньо , за допомогою органів чуттів, сприймати електричне поле, проте об’єктивність його існування, матеріальність, доведено експериментально. Поле, як і речовина, є однією з форм існування матерії.

В кінці XIX - на початку XX століття помітно просунулось вперед наукове суспільствознавство. Це був час віри в прогрес, заснований на розвиткові наукового знання і його застосування у всіх сферах суспільства. Однак з''явились мислителі, які під впливом реальних історичних подій, а також, виходячи з труднощів, які супроводжували спроби наукового дослідження суспільства, висловлювали сумнів і в прогресі, і в універсальності наукових (науково-природничих) методів пізнання і перетворення дійсності.

Фізика. 66 клас. Академічний рівень. Профільний рівень : Підручник для загальноосвіт. навч. закл./ . Бар’яхтар, . Божинова, . Кірюхін, . Кірюхіна. Х.: Видавництво «Ранок», 7566. 875с.

Електричне поле Землі має середню напруженість Е = 685 Н/м. Менша напруженість у полюсів, більша – у екватора. Магнітне поле Землі має напруженість: у північного полюса – Н = 97,8 А/м у південного полюса Н = 89,8 А/м у екватора Н = 69,9 А/м. Ці величини змінюються під впливом Сонячної активності, енергії космічних випромінювань. До цих вічно існуючих полів і випромінювань адаптувалося усе живе.

Безпосередньо ми не відчуваємо електричне поле спеціальним органом, але ми можемо відчути його через вплив поля на речовину.

У біологічних науках затверджувалося еволюційне учення Ч. Дарвіна, творчо доповнене і уточнене працями багатьох учених з різних країн. Були виявлені нові перехідні форми між різними класами тваринного світу і між людиною і вищими тваринами. Важливі відкриття були зроблені у області вивчення спадковості.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.